ДніпроГЕС зазнав значних збитків для довкілля, які оцінюються понад 140 млн гривень, заявив Кабінет Міністрів
Уряд висловив свою думку щодо екологічних збитків, заподіяних Російською Федерацією ДніпроГЕС. За словами міністра охорони довкілля та природних ресурсів України, Руслана Стрільця, приблизні збитки для довкілля внаслідок удару по ДніпроГЕС вже перевищують 140 млн гривень.
Стрілець нагадав, що пошкодження ДніпроГЕС сталося 22 березня. Як результат, екоінспектори виявили засмічення ґрунтів та пляму нафтопродуктів орієнтовною масою 0,5 тонни. За словами міністра, наразі ситуація стабілізувалася.
"На даний момент у жодній точці відбору не фіксується перевищення вмісту нафтопродуктів. Фахівці Держекоінспекції та Держводагентства продовжують здійснювати щоденний моніторинг стану водних ресурсів у річці Дніпро нижче греблі ДніпроГЕС", - зауважив він.
Також Стрілець розповів про управління відходами руйнації, що утворюються через постійні обстріли території України Російською Федерацією. Міністр повідомив, що по всій Україні вже накопичилось понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань.
Під час масованої атаки на Україну 22 березня російські окупаційні війська випустили по ДніпроГЕС 8 ракет. Влучання зафіксовані в машинній залі та по греблі станції. У ПрАТ "Укргідроенерго" заявили, що хоча немає загрози прориву греблі ДніпроГЕС, але робота станції призупинена через пошкодження від атаки.
Генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота підкреслив, що швидке відновлення ДніпроГЕС неможливе. За його словами, на виготовлення з нуля агрегатів піде від 18 до 24 місяців.
Крім того, удар по ДніпроГЕС завдав шкоди для екології. Зокрема, стався витік нафтопродуктів у річку Дніпро.
ДніпроГЕС до цього удару росіян мала потужність майже 1,6 млн кВт, що еквівалентно потужності 1,5 енергоблока атомної електростанції, зауважив гідролог, доктор географічних наук Віктор Вишневський.
Україна вже переживала наслідки від ураження подібних об'єктів - наприклад, Каховської ГЕС, яка була повністю зруйнована, що призвело до значного затоплення територій у кількох областях.