Кабінет Міністрів передав у Верховну Раду оновлений законопроєкт щодо мобілізації.

30 січня Кабінет Міністрів схвалив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт щодо мобілізації. Про це повідомили на офіційному сайті парламенту та пресслужбі Міністерства оборони.

За даними Міністерства оборони, у новому законопроєкті були враховані коментарі та зауваження від Генерального штабу, Уряду та народних депутатів. Зазначається, що цей законопроєкт визначає чіткі правила мобілізаційного процесу та регулює права військовослужбовців та військовозобов'язаних.

Основні пункти законопроєкту включають грошове забезпечення в розмірі мінімум 20 тисяч гривень без урахування додаткової винагороди. Додаткова винагорода на період воєнного стану може становити від 30 до 100 тисяч гривень.

Також в законопроєкті визначено чіткий термін служби на період воєнного стану. Люди з інвалідністю всіх груп звільнені від військової служби, а добровольці по мобілізації мають відстрочку на два місяці для розв'язання особистих питань та підготовки до мобілізації.

Зазначено також, що щорічна основна відпустка під час дії воєнного стану може надаватися частинами не менше 15 календарних днів. Освіжена система обліку робить процес оновлення даних більш зручним, зокрема, можливість виконати це онлайн у особистому кабінеті чи в ЦНАП. Також зазначено, що переїзд в інші міста без дозволу ТЦК буде дозволено, а після мобілізації всі громадяни проходитимуть обов'язковий військовий вишкіл тривалістю 2-3 місяці.

Законопроєкт пропонує скасувати строкову службу та ввести базову військову підготовку, яку особа віком 18-24 років може пройти на свій вибір, триваючи щонайбільше 5 місяців. Також визначено обмеження у праві на виїзд за кордон для тих, хто не з'явився до військкомату після вручення повістки.

Законопроєкт має пройти голосування у Верховній Раді на найближчому пленарному тижні у лютому.





Ваше повідомлення надіслано