Про передачу Україні винищувачів F-16 надійшло кілька офіційних заяв від різних країн та організацій

Прім'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак та голова уряду Нідерландів Марк Рютте оголосили 19 травня, що США готові затвердити навчання українських пілотів на F-16. Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван також підтвердив можливість передачі Україні винищувачів F-16 за умови, що вони не будуть використовуватися для ударів по території Росії.

Наступного дня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу в сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж винищувачів F-16 приватній компанії Draken International.

Крім того, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив готовність своєї країни надати допомогу в підготовці українських військових пілотів.

На саміті G7 було також оголошено, що США дозволили навчання українських пілотів на F-16 та постачання авіатранспорту з боку інших держав.

Пізніше, 22 травня, речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом, і партнери України розпочнуть реалізацію відповідного плану в найближчі місяці.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вказав, що західні союзники будуть визначати індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на F-16.

20 серпня прем'єрка Данії Метте Фредеріксен оголосила про плани своєї країни відправити Україні 19 літаків F-16, перші шість з яких можуть надійти наближені до Нового року. Президент України Володимир Зеленський також повідомив, що Нідерланди нададуть 42 літаки, проте перед цим буде забезпечена необхідна інфраструктура та завершення навчання пілотів.

Речниця Нацгвардії Аризони Ерін Ханніган повідомила, що перші чотири українські пілоти планують завершити навчання на винищувачах F-16 до літа.

Ваше повідомлення надіслано